Čínské státní firmy bojují proti chudobě, zřídily fond pro investice do chudých regionů | e15.cz

Čínské státní firmy bojují proti chudobě, zřídily fond pro investice do chudých regionů

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Skupina 51 podniků ve vlastnictví centrální vlády zřídila fond pro investice do nejchudších regionů v zemi. Fond má k dispozici 12,2 miliardy jüanů (44,4 miliardy korun) a je součástí strategického plánu země, jehož cílem je využít tržní síly pro boj proti chudobě, uvedla státní komise pro dohled nad státním majetkem SASAC. Firmy mají částku ve fondu postupně zvyšovat až na 100 miliard jüanů.

Podle tiskové agentury Nová Čína má v zemi stále 70 milionů lidí příjem menší než 2300 jüanů (8400 korun) ročně, což je oficiální hranice chudoby v Číně. Čína chce od letošního roku snižovat tento počet o deset milionů ročně.

Fond by měl investovat do využití zdrojů, výstavby průmyslových parků a urbanizace v nejchudších regionech. Mezi prioritní regiony patří ty, které zahrnují etnické menšiny a v hraničních oblastech, ale také staré "revoluční základny" čínské komunistické strany.

Čína je uprostřed reformního programu, který má oživit těžkopádný státní sektor a vytvořil průmyslové šampiony schopné konkurence na mezinárodní úrovni, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video