Dieselgate nekončí. V USA byli obvinění čtyři bývalí manažeři Audi | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Dieselgate nekončí. V USA byli obvinění čtyři bývalí manažeři Audi

Dieselgate nekončí. V USA byli obvinění čtyři bývalí manažeři Audi
Digitální továrna Audi
• 
ZDROJ: Audi

ČTK

Velká porota ve Spojených státech vznesla obvinění vůči čtyřem bývalým manažerům německé automobilky Audi v rámci vyšetřování skandálu kolem falšování testů emisí naftových vozů. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na soudní dokumenty. Upozornila, že v souvislosti s touto aférou tak již bylo ve Spojených státech obviněno 13 lidí.

Audi je součástí německého automobilového koncernu Volkswagen. Ten v září 2015 v reakci na obvinění amerických úřadů přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě nainstaloval software umožňující manipulovat s testy emisí oxidů dusíku.

Obvinění manažeři Richard Bauder, Axel Eiser, Stefan Knirsch a Carsten Nagel pracovali v divizi Audi pro vývoj motorů v Německu. Mluvčí amerického ministerstva spravedlnosti upozornil, že ani jeden z obviněných není ve vazbě. Podle mluvčího se předpokládá, že všichni čtyři obvinění se nyní nacházejí v Německu.

Čtveřice manažerů je obviněna z konspirace s cílem vyhnout se plnění emisních předpisů pro automobily s třílitrovými naftovými motory. Manažeři podle obvinění zjistili, že těmto předpisům nejsou schopni vyhovět, takže společně s dalšími osobami vytvořili software pro falšování testů emisí, napsala agentura AP.

Elektromobily jsou méně ekologické než dieselová auta, tvrdí německá studie
Německu hrozí stejný pád jako Detroitu. Za 10 let už nemusíme být mezi elitou, varuje šéf Volkswagenu
Češi se snaží vysoudit na Volkswagenu miliardu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!