Evropských bank v Británii se brexit nedotkne | E15.cz

Evropských bank v Británii se brexit nedotkne

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Podle plánu britské centrální banky (BoE) budou evropské banky moci v Británii i po brexitu pracovat ve stejném režimu jako před ním. Tento scénář se chystá i pro případ, kdyby Británie opustila Evropskou unii bez dohody. O plánu, který má zveřejnit Bank of England, píše bez udání zdrojů server BBC.

Žádná omezení by se neměla vztahovat na finanční ústavy, které nabízejí kompletní finanční služby, tedy půjčují peníze a poskytují služby firmám a mezi sebou navzájem, píše sever BBC. V praxi to znamená, že banky ušetří, protože budou moci v Británii i nadále působit prostřednictvím svých poboček a nebudou muset vytvářet nákladné dceřiné společnosti.

BoE je pod tlakem bankéřů a finančních lobbistů, aby urychlila udělování licencí evropským bankám, které chtějí v Londýně působit i po brexitu. Ti se obávají, že přijdou o zákazníky a že dojde k narušení trhů.

V Londýně má svou pobočku více než sto bank, které sídlí v jiné zemi EU. Takzvaná passportingová práva jim dosud umožňují provozovat aktivity v rámci celé EU, tedy i v Británii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video