Fico: Zájem mafie o východní Slovensko? Absurdní představa, vždyť tam nic není | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Fico: Zájem mafie o východní Slovensko? Absurdní představa, vždyť tam nic není

Fico: Zájem mafie o východní Slovensko? Absurdní představa, vždyť tam nic není
Robert Fico
• 
ZDROJ: profimedia.cz

lie

Slovenský premiér Robert Fico odmítá, že by ve východní části země působila italská mafie. Spekulace o jejím vlivu zesílily v souvislosti s vraždou novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky.

„Představa, že by měla mafie zájem o východní Slovensko je absurdní, protože tam nic není,“ řekl předseda slovenské vlády zahraničním europoslancům, kteří navštívili Slovensko. Připustil ovšem, že někteří podnikatelé mohli mít zájem na získání půdy kvůli čerpání dotací. 

Fico se vymezil také vůči masivním demonstracím, které v zemi vypukly na protest proti jeho vládě. Demonstrace prý spoluorganizují mimovládní organizace financované americkým miliardářem Georgem Sorosem. V tomto kontextu Fico také připomenul loňské setkání prezidenta Andreje Kisky se Sorosem. Vysokou účast protestujících Fico marginalizoval, způsobená prý byla mimo jiné i tím, že studenti a důchodci mohou cestovat zdarma.

Vášáryová: Propásli správný okamžik, Kaliňákova rezignace přichází pozdě

Slovenský server Aktuality.sk ale současně připomněl závěrečné vyjádření zaštítěné šesticí europoslanců z různých politických frakcí, kteří vznesli vůči fungování věcí veřejných na Slovensku výhrady.

Poukázali na údajný velký nepoměr mezi přijatou legislativou a jejím využitím v praxi. Slováci prý sice mají všechny zákony v souladu s evropskými standardy, veřejné instituce je ale uplatňují nedostatečně. Europoslanci také vyjádřili obavu o spravedlnost v zemi a upozornili na neexistenci nezávislé policejní inspekce.

Fico nabídl svou demisi, chce zachovat koalici
Komentář Bohumila Pečinky: Slovenská studená válka
Úspěšní kolonizátoři, kteří vyrostli na kokainu: co píše Europol o mafii z kauzy zavražděného novináře
Číňané křísí srbské hutě po odchodu Američanů. Podívejte se, jak vypadá největší ocelárna v bývalé Jugoslávii
Aero Vodochody hlásí pokrok ve vývoji nového letounu, firma získala důležitý certifikát

Autor: lie
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!