Konflikt USA a Ruska. Trumpův úder v Sýrii byl na hraně | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Medvěděv: Trumpův útok v Sýrii byl na hraně vojenského střetu s Ruskem

ČTK

Ruský premiér Dmitrij Medveděv označil americký útok na základnu syrské armády nedaleko Homsu za akci, která byla "na hraně" vojenského střetu s Ruskem. Napsal to na svém facebookovém profilu. Podle Medveděva prezident Donald Trump tak demonstroval svou nesamostatnost a závislost na americkém establishmentu.

"Trump ukázal, že bude tvrdě bojovat proti legitimně zvolené syrské vládě, a ne hlavnímu společnému nepříteli (Islámskému státu). Je to v rozporu s mezinárodním právem a bez souhlasu OSN," napsal Medveděv. Dodal navíc, že tato akce postavila USA na pokraj vojenských střetů s Ruskem.

Podle Medveděva se ukázalo, jak rychle washingtonský establishment dokáže potlačit Trumpovy předvolební sliby. Stačilo mu prý dva a půl měsíce.

Spojené státy zaútočily na leteckou základnu syrské armády, z níž v úterý startovala letadla, která podle Washingtonu zaútočila chemickými zbraněmi na syrské město Chán Šajchún. Moskva útok označila za "agresi proti svrchovanému státu a za porušení mezinárodního práva pod smyšlenou záminkou".

USA ztrestaly chemický útok syrského režimu. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se nediví, že se Donald Trump naštval...
Moskva pozastavuje platnost dohody, která má bránit střetům s americkými letouny

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!