Moskva obvinila Kyjev z použití zbraní hromadného ničení v Donbasu | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Moskva obvinila Kyjev z použití zbraní hromadného ničení v Donbasu

ČTK

Moskva dnes obvinila Kyjev z použití "zbraní hromadného ničení" proti povstaleckým územím na jihovýchodě Ukrajiny. Vyšetřovací výbor Ruské federace podle agentury TASS oznámil, že má "nevyvratitelné důkazy" o nasazení taktických raket Točka-U vybavených vysoce výbušnou střepinovou a kazetovou municí.

Mluvčí Vyšetřovacího výboru, který je ruskou obdobou americké FBI, Světlana Petrenková mediím řekla, že "v rámci trestního vyšetřování událostí na jihovýchodě Ukrajiny byly získány a procesně zdokumentovány nevyvratitelné důkazy použití zbraní hromadného ničení ukrajinskými ozbrojenými silami".

Rusko potřebuje terapii, říká novinář Peter Pomerancev

Údajně jde o taktické raketové komplexy Točka-U nasazené během ozbrojeného konfliktu proti civilnímu obyvatelstvu v Luhanské oblasti, včetně města Luhansku. Jeden typ údajně použitých vysoce výbušných hlavic dokáže rozesít na 14 500 střepin na rozloze dvou až tří hektarů. Raketa vybavená kazetovou municí pak dokáže ničit živou sílu a neobrněnou techniku v otevřeném prostoru o rozloze od 3,5 do sedmi hektarů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!