Airbus jako nemocnice v boji proti koronaviru. V akci jsou i lodě, parky či stadiony | E15.cz

OBRAZEM: Airbus jako nemocnice v boji proti koronaviru. V akci jsou i lodě, parky či stadiony

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Veřejná prostranství, stadiony, lodě a nyní třeba i letadla. Lidstvo v boji proti šíření a zastavení nového typu koronaviru, způsobující onemocnění COVID-19, vysílá do boje všechny možné typy nemocnic. Ty vznikají na zcela neobvyklých místech. Jedním z takových je i speicální Airbus A310 MRT, který nyní používají Němci, aby pomohli přetíženému italskému zdravotnictví. 

Letoun slouží k přepravě pacientů z koronavirem decimované Itálie do Německa. Například 28. března již takto transportoval prvních šest pacientů v kritickém stavu z italského Bergama do Kolína nad Rýnem. Letadlo létá v barvách německého vojenského letectva Luftwaffe. 

Na první pohled působí jako obyčejný Airbus A310. Tento je však v konfiguraci MEDEVAC a uvnitř se nachází šest jednotek intenzivní péče, z nichž je každá plně vybavena nejnovější lékařskou technologií od počítačů a diagnostických systémů po dýchací přístroje s autonomním přísunem kyslíku a automatické infuzní pumpy s dávkovači. S výjimkou operací tak umožňují vykonávat lékařům prakticky všechny lékařské zákroky jako v nemocnicích. 

Podívejte se dovnitř Airbusu A310 MEDEVAC:

A jsou i další zajímavá provizorní řešení. Loď amerického námořnictva zakotvila u břehů New Yorku. Konkrétně 272 metrů dlouhé plavidlo USNS Comfort, na jehož palubě jsou i stovky lékařů a narozdíl od zmíněného airbusu se v něm dá i operovat. Toto i další řešení provizorních nemocnic si prohlédněte v galerii. 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video