„Oh Canada." Američani panikaří a stěhují se na sever

Smutek příznivců Hillary Clintonové

Smutek příznivců Hillary Clintonové Zdroj: Reuters

Smutek příznivců Hillary Clintonové
Smutek příznivců Hillary Clintonové
Smutek příznivců Hillary Clintonové
Smutek příznivců Hillary Clintonové
Smutek příznivců Hillary Clintonové
29
Fotogalerie

Odpůrci Donalda Trumpa zjišťují, jak co nejrychleji emigrovat do Kanady. Stránky tamního Ministerstva pro občanství a imigraci kvůli zvyšenému zájmu návštěvníků dokonce na nějakou dobu zkolabovaly.

Kanadský premiér Justin Trudeau na adresu možných amerických imigrantů vtipkoval už v březnu. Odpůrcům Donalda Trumpa tehdy vzkázal, že „v Cape Breton je krásně v každém ročním období." Právě malý ostrov na pobřeží Atlantiku tehdy zhrzeným Američanům doporučovala virální stránka CBIfTrumpWins. 

„Jsme tak rádi, že jste se nás rozhodli navštívit (alespoň online)! Pravdou ale je, že vás tu uvítáme, ať už podporujete Demokraty, Republikány nebo Donalda Trumpa," píše server na své úvodní stránce.  

Sledujte volby ONLINE

Sami Kanaďani ale možnému příliv Američanů příliš naklonění nejsou. Podle posledních průzkumů je většina z nich proti uvolňování imigrační politiky v případě vítězství Donalda Trumpa. Jiné průzkumy pak potvrdily, že většina Kanaďanů doufala ve vítězství Hillary Clintonové.

Stěhování zas tak snadné nebude

Lidé, kteří se chtějí trvale přestěhovat do Kanady, nyní musí zažádat o trvalý pobyt. Úřady od nich většinou vyžadují, aby v zemi měli zaměstnání nebo příbuzné.

 


Emigraci zvažují i některé celebrity

Možné stěhování do Kanady v posledních týdnech oznámila například zpěvačka Barbra Streisandová, spisovatel Stephen King, komička Chelsea Handlerová nebo herec Bryan Cranston. Zpěvačka Cher naopak prohlásila, že kvůli prezidentu Trumpovi zamíří až na Jupiter.