Policie má důkazy k obžalování Netanjahua z korupce | E15.cz

Policie má důkazy k obžalování Netanjahua z korupce, tvrdí izraelský tisk

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
Izraelský premiér Benjamin Netanjahu
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Izraelská policie má důkazy, na jejichž základě doporučila prokuratuře, aby premiéra Benjamina Netanjahu obžalovala ve dvou případech korupce. S odkazem na dnešní sdělení izraelského tisku o tom informovala agentura AP. Netanjahu následně v televizním projevu označil tvrzení policie za nepodložené a řekl, že bude nadále vést izraelskou vládu.

Ačkoliv vyjádření policie Netanjahua zatím přímo neohrožuje, může mezi Izraelci vyvolat protesty za jeho odstoupení z funkce, píše AP. O možném obžalování nicméně musí rozhodnout prokurátor.

Izraelská policie už několik měsíců vyšetřuje dva případy. V prvním z nich Netanjahu údajně přijal dárky, včetně šampaňského a drahých doutníků, v hodnotě převyšující 100 tisíc dolarů (přes dva miliony korun) od hollywoodského producenta Arnona Milchana a dalších bohatých podporovatelů. V druhém případě se premiér údajně tajně domlouval s vydavatelem izraelských novin Jediot Achronot, aby se o něm psalo příznivě výměnou za to, že omezí konkurenci v médiích.

Podle listů The Jerusalem Post, Haarec a televizních kanálů 10 a 2 TV policie žádá, aby byl Netanjahu obžalován v obou případech. Žádost policie teď vyhodnotí generální prokurátor.

Netanjahu, který je premiérem Izraele od roku 2009 a funkci zastává už čtvrté volební období, veškerá obvinění odmítá. Označuje se za oběť kampaně, která ho má odstranit od moci.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video