Proč se rozčilovat, když hlasuje lid, prohlásil Juncker o triumfu Trumpa | E15.cz

Proč se rozčilovat, když hlasuje lid, prohlásil Juncker o triumfu Trumpa

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Není možné z rozčílení měnit vztahy se Spojenými státy, řekl v Berlíně šéf Evropské komise Jean-Claude Juncker. Bez ohledu na to, kdo stojí v čele USA, zůstáváme partnery, podotkl také po vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách. Svět potřebuje úzké spojenectví USA a Evropy, míní.

"Ať je prezidentem ten, nebo ten, existuje tolik věcí, které Spojené státy a Evropskou unii spojují, že není možné tento vztah z rozčílení - a proč se vlastně rozčilujeme, když hlasuje lid - začít nově uspořádávat," prohlásil Juncker v projevu k výročí pádu berlínské zdi.

"Ne, zůstaneme partnery, protože svět potřebuje úzkou soudržnost mezi Spojenými státy americkými a evropským kontinentem," poznamenal dále.K pobavení sálu také uvedl, že v projevu, který měl původně připravený, se chystal blahopřát demokratce Hillary Clintonové, která ale nakonec republikánskému kandidátovi poměrně jasně podlehla.

Nově zvoleného prezidenta Spojených států dnes Juncker ve společném dopise s předsedou Evropské rady Donaldem Tuskem pozval, aby při nejbližší možné příležitosti přijel na společný summit EU-USA. Dvojice politiků také Trumpovi blahopřála k jeho úspěchu.

VŠE O VÍTĚZSTVÍ TRUMPA ČTĚTE ZDE >>>

Trumpův vítězný projev - české titulky

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video