Putinův muž bude dál ovládat ruský parlament, duma potvrdila Medvěděva jako předsedu nové vlády | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Putinův muž bude dál ovládat ruský parlament, duma potvrdila Medvěděva jako předsedu nové vlády

Putinův muž bude dál ovládat ruský parlament, duma potvrdila Medvěděva jako předsedu nové vlády
Vladimir Putin a Dmitrij Medvěděv
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Dolní komora ruského parlamentu podle očekávání vyslovila souhlas s tím, aby se předsedou nové ruské vlády stal dosavadní premiér Dmitrij Medveděv. Státní duma tak vyšla vstříc návrhu prezidenta Vladimira Putina.

Medveděvovo setrvání v čele kabinetu duma schválila především díky hlasům vládní strany Jednotné Rusko, která má v zákonodárném sboru pohodlnou většinu. Pro jmenování Medveděva premiérem hlasovalo 374 ze 433 poslanců. Proti jich bylo 56.

Podle ústavy by nový premiér měl po svém jmenování do týdne předložit prezidentovi návrh na složení vlády. V médiích se spekuluje, že kabinet opustí vicepremiéři Igor Šuvalov, Olga Goloděcová a Sergej Prichoďko.

Dosavadní Medveděvova vláda, kterou tvořilo devět vicepremiérů a 22 ministrů, odstoupila po pondělní inauguraci prezidenta Putina, jak požaduje ruská ústava. Putin vzápětí navrhl na premiéra znovu Medveděva, který stál v čele vlády po celých šest let předchozího prezidentova mandátu. Před tím na čtyři roky vystřídal Putina v Kremlu v roli prezidenta, protože ústava nepovolovala Putinovi zastávat nejvyšší funkci více než dvakrát za sebou.

Ruským národním zájmem je zabránit nukleární válce, tvrdí moskevská politoložka Gaman-Golutvinová

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!