Rakousko staví základy pro plot na hranicích s Maďarskem | e15.cz

Rakousko staví základy pro plot na hranicích s Maďarskem

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rakousko začalo budovat základy, na kterých by mohl být rychle vztyčen plot pro zastavení migrantů, kteří by do země přicházeli z Maďarska, informovala agentura Reuters. Země ale zatím stále nerozhodla, zda nakonec ke stavbě plotu přistoupí.

Základy pro plot vznikají u města Nickelsdorf podél zhruba 1,8 kilometru dlouhého úseku rakousko-maďarské hranice. Dělníci zapouštějí do země kolmé trubky, takzvané zemní kotvy, na kterých by bylo možné rychle vztyčit nadzemní tyče plotu.

V místech, kde vznikají základy pro plot, loni na podzim přicházely do Rakouska stovky tisíc migrantů, kteří do střední Evropy přišli po takzvané balkánské cestě a z nichž velká část směřovala dál do Německa. Vídeň, která se zpočátku stavěla k příchodu uprchlíků vstřícně, za poslední rok změnila svůj postoj a nyní podporuje uzavření hranic na balkánské cestě a jejich přísnější ochranu.

V Rakousku loni požádalo o azyl zhruba 90 tisí lidí. Pro letošní rok země určila horní hranici 37 500 žadatelů o azyl, nad kterou už nebude nikoho přijímat. Do konce srpna podalo žádost 26 400 lidí a podle úřadů zatím nelze odhadnout, zda se maximální počet do konce roku naplní nebo ne.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video