Rusové zaútočili na pozice Islámského státu střelami ze Středomoří | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Rusové zaútočili na pozice Islámského státu střelami ze Středomoří

ČTK

Námořnictvo Ruské federace čtyřmi střelami s plochou dráhou letu, odpálenými z plavidel ve Středomoří, zaútočilo na bojovníky teroristické organizace Islámský stát (IS) v Sýrii. Dodalo, že o ruské operaci bylo předem informováno velení USA, Turecka a Izraele.

O úspěšné operaci ještě v úterý pozdě večer informoval prezidenta Vladimira Putina ministr obrany Sergej Šojgu, uvedl dnes Putinův mluvčí.

Čtyři střely typu Kalibr odpálila fregata Admiral Essen a ponorka Krasnodar, plavící se ve východním Středomoří. Ponorka podle ministerstva odpalovala střely ponořená. Cílem byly kryty IS s uskupením živé síly a těžkých zbraní východně od historického města Palmýra.

Islámský stát je v Mosulu na pokraji porážky. Iráčané zahájili ofenzivu, která má IS dorazit

"Úspěšné splnění stanoveného úkolu potvrdilo vysokou bojovou připravenost vojenského námořnictva (...). Ruská flotila předvedla schopnost úspěšně udeřit vysoce přesnými zbraněmi v nejkratší době po vydání rozkazu," uvedlo ministerstvo.

Rusko se zapojilo do bojů v Sýrii předloni na podzim poskytnutím vzdušné podpory silám prezidenta Bašára Asada, svému spojenci v Damašku. Na syrském bojišti také předvedlo technické možnosti svých zbraní a schopnost úderu střelami Kalibr odpálenými ze Středozemního a Kaspického moře.

Britská policie v souvislosti s útokem v Manchesteru zatkla dalšího muže

Do koalice proti Islámskému státu vstoupí i NATO, bojových operací se ale nezúčastní

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!