Britská policie v souvislosti s útokem v Manchesteru zatkla dalšího muže | E15.cz

Britská policie v souvislosti s útokem v Manchesteru zatkla dalšího muže

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Britská policie v souvislosti s teroristickým útokem v Manchesteru, při kterém sebevražedný atentátník minulý týden zabil 22 lidí, zadržela dalšího člověka. Policie dnes na twitteru uvedla, že posledním zadrženým je 23letý muž, který byl dopaden v jihoanglickém městě Shoreham-by-Sea. Ve vazbě je podle vyšetřovatelů v současné době 14 lidí.

Policie k nynějšímu zátahu uvedla, že muž je podezřelý z trestných činů, které jsou v rozporu s protiteroristickým zákonem. Od atentátu, který se stal před týdnem v pondělí po hudebním koncertě, policie zadržela celkem 16 lidí, dva z nich ale později bez obvinění propustila.

Zpravodajský server BBC News dnes napsal, že britská kontrarozvědka MI5 byla nejméně třikrát upozorněna na to, že sebevražedný atentátník Salman Abedi má extremistické názory.

MI5 podle serveru nyní zahájí vyšetřování toho, jak po těchto varováních postupovala. Podle ministryně vnitra Amber Ruddové je vnitřní vyšetřování MI5 "prvním správným krokem".

Abedi se narodil v Manchesteru libyjským rodičům. Podle BBC News volali dva lidé, kteří ho znali v době jeho studií, kvůli jeho radikálním postojům na protiterostickou horkou linku.

Podívejte se na záběry z místa útoku:

teroristický útok v manchesteru

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video