Salvini chce skoncovat s převozy uprchlíků z Francie, na hranici pošle policii | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Salvini chce skoncovat s převozy uprchlíků z Francie, na hranici pošle policii

Salvini chce skoncovat s převozy uprchlíků z Francie, na hranici pošle policii
Matteo Salvini
• 
ZDROJ: Reuters

ČTK

Italský vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini po dalším převozu migrantů v automobilu francouzského četnictva přes hranici a jejich vysazení na italském území oznámil, že rozmístí na hranici s Francií italské policisty. "Hlídkové vozy byly vyslány do Claviere, aby tam kontrolovaly a chránily hranici," citovala agentura APA Salviniho dnešní oznámení na jeho twitterovém účtu.

"Xté zneužití francouzských úřadů, které těží i z dobré vůle naší policie, bude mít důsledky," zdůraznil šéf protiimigrační strany Liga.

Salvini zveřejnil na svém facebooku video, zachycující auto francouzského četnictva v italském pohraničním středisku Claviere. Z auta vystupují tři migranti. Prefektura francouzského departementu Hautes-Alpes to označila za "normální postup" dohodnutý mezi francouzskou a italskou policií. Poukázala kromě toho na to, že odpovídá evropskému právu. Salvini to ale rázně popřel.

Bannon: Ultrapravicoví vlastenci jsou novou elitou Evropy

"Časy se změnily," varoval Salvini. Řím prý nebude trpět, aby "cizinci zadržení na francouzském území byli přiváženi do Itálie, aniž by naše bezpečnostní síly mohly prověřit jejich identitu."

Nová italská vládní koalice Hnutí pěti hvězd a Ligy nastavila vlivem Salviniho od počátku mandátu tvrdou linii migrační politiky. Italové například zavřeli přístavy lodím neziskových organizací, Salvini prosadil přísný dekret o migraci a naposledy jeho ministerstvo zarazilo imigrační program kalábrijského města Riace, které bylo dáváno za vzor integrace.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!