Škoda Slavia míří na indický trh, jedná se o kompaktní sedan | E15.cz

Škoda Slavia míří na indický trh, většina komponentů bude od tamních dodavatelů

David Bureš

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Nový kompaktní sedan značky Škoda už zná své jméno. Podle očekávání se bude jmenovat Slavia. Prototypy chystaného sedanu využívají netradiční kamufláže. Kombinuje totiž motivy indického a českého designu.

Škoda dnes vede koncernový vývoj automobilů pro indický trh, pro který připravuje specificky navržené modely. První už se prodává, městské SUV Kushaq, nyní se rýsuje druhý výsledek projektu India 2.0, kompaktní sedan. Podle očekávání se bude jmenovat Škoda Slavia.

Mladoboleslavská automobilka oficiálně potvrdila užití tohoto jména, o čemž se spekulovalo už řadu týdnů. Neodkazuje přitom na stejnojmenný pražský fotbalový klub sešívaných, ale na úplné počátky historie výrobce. V roce 1896 totiž Václav Laurin a Václav Klement začali prodávat svá jízdní kola právě pod obchodním názvem Slavia.

„Škoda má bohatý mezinárodní odkaz přesahující 125 let. Název Slavia reprezentuje počátky úspěšného příběhu, ve kterém se Škoda Auto stala jednou z nejúspěšnějších automobilek. Tento tradiční název tak nyní opět představuje začátek nové éry značky Škoda, tentokrát na indickém trhu,“ vysvětluje použití tohoto názvu Zac Hollis, vedoucí Škoda Auto India.

Celý článek najdete na webu auto.cz >>>

Škoda auto chce prodávat už jen elektromobily! Jaké změny se chystají?

Autor: David Bureš

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video