Střelba v Torontu: 2 mrtví, 13 zraněných | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Střelec v Torontu zabil ženu a dalších třináct zranil

ČTK

Střelec v největším kanadském městě Torontu zabil v neděli večer místního času jednu mladou ženu a dalším třinácti osobám způsobil zranění. Oznámil to šéf torontské policie. Pachatel podle vyšetřovatelů zemřel po přestřelce s policií. Šéf policie Mark Saunders podle agentury AP řekl, že střelba ve čtvrti Greektown nebyla náhodná a nevyloučil, že mohla být teroristickým činem.

Mezi zraněnými je patrně i devítiletá dívka, která se nachází v kritickém stavu. Stav dalších zraněných není jasný. Podle Saunderse použil pachatel pistoli.

Na videu, které na místě pořídil jeden ze svědků, je zachycen muž v černém oblečení a v černém klobouku. Při rychlé chůzi vpálil z chodníku tři rány do nejméně jednoho obchodu nebo restaurace. Greektown je pulzující čtvrť s plnými řeckými restauracemi a kavárnami.

Jeden ze svědků John Tulloch tvrdí, že slyšel zhruba 20 až 30 výstřelů, napsala agentura AP. Se svým bratrem zrovna vystoupil z automobilu. "Prostě jsme utíkali. Viděli jsme lidi, jak se dávají na útěk, tak jsme utíkali," řekl Tulloch. 

Na místě zasahovalo mnoho policistů, zdravotníků. Mnozí místní obyvatelé, někteří v pyžamech, se šli podívat, co se děje.

Torontské radní Paula Fletcherová a Mary Fragedakisová řekly, že podle jejich informací byl střelec emočně narušený. "Nesouvisí to s působením nějakého gangu. Vypadá to na někoho, kdo byl velmi duševně nevyrovnaný," řekla Fletcherová.

Podle agentury Reuters Toronto letos čelí nárůstu násilí s pomocí střelných zbraní. Podle policejních statistik z minulého týdne bylo letos ve městě zastřeleno už 26 lidí, což je o 53 procent více než za stejné období loňského roku.

Útok na redakci amerického deníku The Capital nepřežilo pět osob. Policie střelce chytila
Kubánci se po více než čtyřiceti letech dočkají nové ústavy, její návrh schválil parlament

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!