Johnson plánuje revoluční změny britské vlády | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Sunday Times: Johnson plánuje revoluční změny britské vlády

ČTK

Britský premiér Boris Johnson má v plánu vytvořit "revoluční" vládu. Chystá se například propustit některé ministry, spojovat rezorty a místo státních úředníků zapojit externí odborníky, napsal britský list Sunday Times. Premiér, jehož konzervativci před několika dny přesvědčivě vyhráli parlamentní volby, by se mohl zbavit až třetiny nynějších ministrů.

Ministerstvo pro brexit bude zrušeno k 31. lednu, což je Johnsonův termín pro odchod Spojeného království z Evropské unie, uvádí Sunday Times. Premiér zřídí ministerstvo pro hranice a přistěhovalectví, které vyčlení z ministerstva vnitra. Spojí ministerstvo mezinárodního obchodu s rezortem obchodu a energetiky.

Velké změny podle britského listu chce Johnson provést až v únoru po brexitu. V příštích dnech hodlá složení kabinetu změnit jen málo, zbaví se pouze ministrů, kteří ve volbách neuspěli.

"Únorové změny budou pořádně velké. Bude hledat lidi, kteří dokážou fungovat a nestarají se o média nebo krátkodobé problémy," řekl listu vysoce postavený vládní úředník. "Pracujeme na velmi podrobném a velmi revolučním plánu, do kterého se pak pustíme," konstatoval.

Corbyn převzal odpovědnost za volební krach.  výsledek hlasování označil za „zoufalé zklamání“
Volební debakl vyvolá u labouristů „občanskou válku“, říká politolog Váška

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!