Sýrie terčem dalšího náletu, spekuluje se o útoku Rusů | E15.cz

Sýrie terčem dalšího náletu, spekuluje se o útoku Rusů

ČTK

Terčem náletu se v sobotu znovu stalo syrské město Chán Šajchún, v němž při úterním chemickém útoku zahynulo přes osm desítek lidí. Sobotní útok zasáhl východní část města a o život při něm přišla jedna žena, další osoba byla zraněna.

Informovaly o tom agentury DPA a AP s odvoláním na informaci exilové Syrské organizace pro lidská práva (SOHR). Ta později informovala o dalším náletu na osadu západně od bašty radikálů z Islámského státu (IS) Rakky, při němž bylo zabito nejméně 15 osob, včetně čtyř dětí.

Podle zdrojů SOHR v Sýrii není možné označit původce dnešního náletu na Chán Šajchún, o čemž také referovala CNN. Podle aktivistů další monitorovací skupiny - Místních koordinačních výborů - útočila ruská letadla. Zabitá žena podle tohoto zdroje uprchla do města ze svého rodiště Latamíja v centrální Sýrii.

Osada Hanída ležící asi 30 kilometrů západně od Rakky byla podle SOHR zasažena pravděpodobně z letadel koalice vedené USA bojující proti Islámskému státu.

Trump otočil a po vůbec prvním setkání se Si Ťin-pchingem hlásá: Náš vztah je výjimečný

Úterní nálet na Chán Šajchún byl podle USA jasným chemickým útokem. Washington ho připisuje syrským vládním letounům, Damašek to popřel. Spojené státy v pátek zareagovaly raketovým útokem na leteckou základnu syrské armády, z níž byl podle nich úterní útok veden.

Podle syrských zdrojů si americké údery vyžádaly 16 obětí, z nichž devět byli civilisté.

Tillerson varuje Čínu: USA zasáhnou proti KLDR samostatně, pokud se s námi nezkoordinujete
720p 480p 360p 240p
VIDEO: Americká letadlová loď USS Porter vysílá střely tomahawk do Sýrie
720p 480p 360p 240p
USA ztrestaly chemický útok syrského režimu. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) se nediví, že se Donald Trump naštval...

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!