Trump: Do e-mailů Clintonové, které obsahují tajné informace, pronikla Čína | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Trump: Do e-mailů Clintonové, které obsahují tajné informace, pronikla Čína

Trump: Do e-mailů Clintonové, které obsahují tajné informace, pronikla Čína
Donald Trump
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Čína pronikla do e-mailů Hillary Clintonové, která v roce 2016 kandidovala v prezidentských volbách. Ve svém novém tweetu to bez jakýchkoli důkazů tvrdí americký prezident Donald Trump. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí k tomu sdělila, že takové obviňování není nic nového.

"Čína pronikla do e-mailů Hillary Clintonové, z nichž mnohé obsahují tajné informace. Příští krok je na FBI (Federálním úřadu pro vyšetřování) nebo DOJ (ministerstvu spravedlnosti), jinak bude, po mnoha jiných jejich chybách, jejich důvěryhodnost navždy zničena," tweetoval časně ráno Trump.

I v předchozím příspěvku napsaném ještě v úterý večer Trump uvedl, že Čína pronikla do soukromého e-mailového serveru Clintonové. "Jsou si jisti, že to nebylo Rusko (pouze žertuji)?" stojí v tweetu. Trump v něm tvrdí, že jde o důležitou věc a o tajné informace.

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Chua Čchun-jin na briefingu v Pekingu řekla, že Čína podobné obvinění nepovažuje za nic nového. Sdělila také, že Čína je vůdčí silou v kybernetické bezpečnosti a je proti jakékoli formě hackerských útoků.

Mexiko a Spojené státy si dohodly nové obchodní podmínky

Americké tajné služby se domnívají, že americké prezidentské volby mohlo hackerskými útoky na americké demokraty ovlivnit Rusko. V USA bylo z hackerských útoků na počítače Demokratické strany obviněno 12 členů ruské vojenské rozvědky.

Možnou roli Ruska v amerických prezidentských volbách z roku 2016 objasňuje tým zvláštního vyšetřovatele FBI Roberta Muellera. Trump jakoukoli případnou dohodu s Rusy popírá. O tom, že za hackerskými útoky může být Čína, hovořil už loni, ale ani tehdy své tvrzení nepodpořil důkazy.

Trump porušuje pravidla, stěžují si Číňané u Světové obchodní organizace
Ke zločinu navedl Cohena prezident Trump, řekl Cohenův právní zástupce Lanny Davis

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!