Turecko zadrželo stovky lidí. Viní je ze spolupráce s kurdskou stranou | E15.cz

Turecko zadrželo stovky lidí. Viní je ze spolupráce s kurdskou stranou

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Turecká policie zadržela za poslední tři dny 740 lidí kvůli podezření na spojení se zakázanou Stranou kurdských pracujících (PKK).  

Uskutečnilo se 36 razií, v nichž úřady zabavily různá zařízení, dokumenty a více než desítku zbraní. Sdělila to turecká státní tisková agentura AA.

Už uprostřed týdne policie v provincii Adana na jihu Turecka při rozsáhlé razii zadržela 38 údajných aktivních stoupenců PKK, včetně 18 dětí.

K akci policisté přistoupili v souvislosti s nadcházejícími oslavami kurdského Nového roku, který se slaví 21. března. Loni se v ulicích Diyarbakiru, neoficiální kurdské metropole v Turecku, sešlo na novoročních slavnostech přes 100 tisíc lidí.

Podívejte se na rozsáhlé protesty Kurdů proti prezidentovi Erdoganovi: 

PKK, kterou Turecko, Evropská unie a USA označují za teroristickou organizaci, vede ozbrojený boj za autonomní Kurdistán od roku 1984 a dosud si její střety s tureckými bezpečnostními složkami vyžádaly na 40 tisíc obětí, vesměs mezi Kurdy.

Po dvouletém příměří boje znovu propukly předloni v létě. Radikálové z PKK podnikají zejména na jihovýchodě Turecka i v jiných částech země atentáty, jejichž terčem jsou hlavně turecké bezpečnostní složky.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.