Uber končí v Rusku. Yandex koupil jeho podíl ve společném podniku | e15.cz

Uber končí v Rusku. Yandex koupil jeho podíl ve společném podniku

čer

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Taxislužba Uber končí v Rusku. Ruská technologická společnost Yandex v pátek koupila za 702,5 milionu dolarů (zhruba 15 miliard korun) její podíl ve společném podniku pro provoz taxislužby. Yandex se tak stane jediným vlastníkem podniku s názvem Yandex.Taxi. Informovala o tom agentura Reuters.

„Na základě dohody se Yandex stane jediným vlastníkem skupiny, která provozuje taxi službu, carsharing a pronájem skútrů,“ uvedl Yandex v prohlášení.

Yandex již v roce 2021 koupil od Uberu podíly v jejich několika společných podnicích zaměřených na doručování jídla a na technologie automatického řízení.

V současnosti odchody firem z Ruska vyžadují souhlas zvláštního výboru ruské vlády. Je to důsledek odlivu kapitálu a rozsáhlých hospodářských sankcí ze strany západních zemí po loňském zahájení ruského útoku na Ukrajinu.

Yandex uvedl, že dohoda získala souhlas zvláštního výboru. Prodej ruských aktiv zahraničními podniky je povolen v případě, že prodávající po nezávislém ohodnocení těchto aktiv poskytne slevu 50 procent. O slevě se však společnost Yandex nezmínila.

Autor: čer

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video