Johnson očekává po brexitu babyboom | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

„V celé zemi pokvete láska“. Po brexitu přijde babyboom, slibuje Johnson

ČTK

Britský premiér Boris Johnson předpověděl, že v zemi po odchodu z Evropské unie prudce vzroste porodnost, podobně jako v případě baby boomu po olympijských hrách v Londýně v roce 2012. 

Konzervativní předseda vlády, který svůj mandát bude obhajovat ve čtvrtečních předčasných volbách, to řekl v rozhovoru s listem The Sunday Times. Britská média ale podotkla, že podle statistiků po olympiádě porodnost naopak klesla.

„Kupidovy šípy se po brexitu zase vznesou, v celé zemi pokvete láska. Bylo tomu tak po olympijských hrách, jak jsem správně prorokoval v projevu v roce 2012, bylo to úžasné. Tehdy nastal velký baby boom,“ uvedl Johnson.

Britský tisk ale poznamenal, že ve Spojeném království v roce 2013 poklesla podle statistického úřadu ONS porodnost oproti předchozímu roku o 4,3 procenta. V zemi sice od roku 2001 s výjimkou roku 2009 porodnost rostla a rok 2012 byl z tohoto hlediska rekordní, ale olympiáda se konala od 27. července do 12. srpna 2012 a žádné dítě počaté během ní tak nemohlo přijít na svět ve zmíněný rok.

Ranní přehled podle Bloombergu: Týden britských voleb
Favorit britských voleb Johnson přiznal nejistotu, v desítkách obvodů je rozložení sil těsné
Brexit přehledně: Dvoje předčasné volby, dva ministerští předsedové a dva odklady

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!