Zástupci trojky věřitelů chtějí po Řecku více detailů k úsporám | E15.cz

Zástupci trojky věřitelů chtějí po Řecku více detailů k úsporám

Řecko
Řecko
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zástupci tzv. trojky mezinárodních věřitelů se při svém setkání s řeckým ministrem financí Jannisem Sturnarasem ptali na opatření zahrnutá v novém úsporném balíku v objemu téměř 12 miliard eur (294,7 miliardy Kč) připraveném vládou a požádali o více detailů. Řekl to novinářům po setkání jeden z úředníků vlády.

Zástupci Mezinárodního měnového fondu, Evropské komise a Evropské centrální banky se vrátili do Atén v pátek, aby dokončili zprávu o plnění podmínek pomoci. Na základě zprávy by se mělo rozhodnout, zda Řecko dostane další peníze z pomoci.

„Mají nějaké námitky u některých opatření. Chtějí více detailů, aby je pochopili,“ prohlásil úředník. Pokud Řecko tyto detaily neposkytne, budou opatření odmítnuta. Bližší informace o tom, čeho se námitky týkají, však nesdělil.

Nový úsporný balík zahrnuje nové kolo nepopulárního snižování mezd a penzí v příštích dvou letech. Tisíce lidí v sobotu protestovalo proti plánovaným škrtům v Soluni a další protesty se čekají v příštích dnech, napsala agentura Reuters.

Řecko nyní čerpá druhý záchranný úvěr 130 miliard eur. V roce 2010 začalo čerpat první půjčku 110 miliard eur, během čerpání se ale ukázalo, že záchranný úvěr Řecku nebude stačit. Atény se proto dohodly na restrukturalizaci a nových podmínkách irl mha

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video