V německém Lübecku zranil mladý Íránec několik lidí | E15.cz

V německém Lübecku zranil mladý Íránec několik lidí

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Útočník v linkovém autobuse v severoněmeckém přístavním městě Lübecku dnes zranil nožem několik lidí, po činu byl dopaden. Přesnou bilanci policie zatím nezveřejnila, portál Lübecker Nachrichten nicméně informoval o 12 lehce a dvou těžce zraněných. Portál s odvoláním na své zdroje rovněž uvedl, že násilníkem je asi 30letý Íránec. Z místa činu se pokoušel utéct a v autobuse zanechal batoh, ze kterého vycházel kouř.

Mluvčí regionální prokuratury Ulla Hingstová prohlásila, že zatím není možné vyloučit žádný motiv. "Ani teroristické pozadí," dodala. O zadrženém muži řekla pouze to, že je mladšího věku a že jeho identita nebyla ještě potvrzena.

"Prověřujeme okolnosti a brzy zveřejníme informace," uvedla na twitteru policie. Ta také sdělila, že nikdo nezahynul. Policie místo činu uzavřela. Kvůli podezřelému batohu byla povolána také pyrotechnická jednotka. Úřady také zřídily zvláštní telefonní linku, určenou především pro příbuzné obětí.

Útočník podle svědků během jízdy v plně obsazeném autobuse najednou vytáhl zbraň a zaútočil na cestující. Řidič, který byl rovněž napaden, okamžitě zastavil. Svědkem události byla policejní hlídka, která byla nedaleko.

Incident viděl také jistý 87letý Lothar, který v místě činu bydlí. "Cestující vyskakovali z autobusu a křičeli. Bylo to děsivé. Poté odvezli zraněné. Útočník měl kuchyňský nůž," řekl Lothar.

Svědkyně, která byla v autobuse, útok popsala jako řež. "Jedna z obětí zrovna nabídla místo starší paní, útočník ho tak bodl do hrudi," citoval Lübecker Nachrichten výpověď ženy.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video