KKCG vydá dluhopisy za nejméně pět miliard, chystá zahraniční expanzi

Karel Komárek, zakladatel KKCG

Karel Komárek, zakladatel KKCG Zdroj: Tereza Kovandová

Investiční skupina KKCG vydá dluhopisy za pět miliard korun se splatností pět let a úrokem 7,75 procenta. Výnosy z emisí chce použít mimo jiné na refinancování svých závazků či mezinárodní expanzi. 

Česká národní banka schválila ve čtvrtek skupině KKCG dluhopisový program na pět miliard korun s možností navýšení až na deset miliard korun. Dluhopisy se budou obchodovat na pražské burze a pořídit si je mohou jak firmy a instituce, tak drobní investoři. Hodnota jednoho kusu bude deset tisíc korun. Banky, které dluhopisový program koordinují, je už začaly nabízet. Dluhopisy pak budou vydány letos v červenci.

„Výnosy z emisí použijeme na refinancování stávajících závazků, diverzifikaci zdrojů financování a podporu naší mezinárodní expanze,“ uvedla Katarína Kohlmayer, členka představenstva a finanční ředitelka KKCG. Připomněla, že dluhopisy už v minulosti vydaly některé dceřiné společnosti, například firma Allwyn, která provozuje loterie.

Skupina KKCG, která loni vykázala hrubý provozní zisk přes 1,4 miliardy eur (asi 35 miliard korun), působí v oblasti loterií a her, energetiky, technologií a nemovitostí. Zaměstnává přes 16 tisíc lidí ve 37 zemích a spravuje aktiva v hodnotě přes deset miliard eur. Mezi její společnosti patří loterijní firma Allwyn, MND Group, technologická skupina Aricoma nebo KKCG Real Estate Group.