Pivovary Lobkowicz vstoupí na pražskou burzu do konce června

Expedice pivovaru Protivín, který patří mezi sedm regionálních pivovarů skupiny Lobkowicz.

Expedice pivovaru Protivín, který patří mezi sedm regionálních pivovarů skupiny Lobkowicz. Zdroj: ctk

Pivovary Lobkowicz vydají své akcie a následně požádají o jejich obchodování na pražské burze. Úpis firma předpokládá ke konci druhého čtvrtletí. Skupina, která vlastní sedm lokálních pivovarů a patří mezi pět největších výrobců piva v Česku, o tom informovala dnes. Své akcie hodlá firma veřejně nabídnout v Česku a Rakousku.

Součástí emise bude mezinárodní nabídka prostřednictvím soukromého úpisu investorům podle legislativy Spojených států amerických. Hlavním manažerem a jediným umísťovatelem v rámci nabídky je Erste Group Bank.

Domácím hlavním manažerem pro Českou republiku je Česká spořitelna. Emise podléhá schválení Českou národní bankou. Přijetí akcií k obchodování musí ještě schválit pražská burza.

„Zamýšlená nabídka našich akcií je dalším významným krokem pro naši skupinu a dokazuje silný zájem investorů o tradiční české pivovarnické odvětví,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel společnosti Zdeněk Radil.

Peníze na akvizice a investice

„IPO nám umožní získat dodatečné zdroje na podporu růstu našeho tržního podílu prostřednictvím akvizic nových restaurací a hospod, nových investic do marketingu a rozvoje exportu, “ dodal.

Součástí skupiny jsou pivovary v Uherském Brodě, Protivíně, Jihlavě, Hlinsku v Čechách, Klášteře Hradišti nad Jizerou, ve Vysokém Chlumci a Černé hoře na Blanensku.

„Aktuálně čekáme na prospekt, který nám o společnosti napoví více. Důvody tohoto kroku, fundament společnosti, aktuální stav domácího trhu s pivem, postavení společnosti a její business plán. Poté bude možné k Lobkowiczi na burze vydat podrobnější komentář,“ řekl na dotaz E15.cz hlavní analytik J&T Banky Milan Vaníček.