Roger Federer: Slavný tenista tlačí „svou“ značku tenisek na burzu | E15.cz

Tenista Federer tlačí „svou“ značku tenisek na burzu

snk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Švýcarský výrobce sportovní obuvi On hledá investory. Firma podle deníku Neue Zürcher Zeitung připravuje na rok 2021 primární úpis akcií. Pozornost vzbudila loni, když se jejím spolumajitelem a zároveň propagátorem stala jedna z nejvýraznějších ikon světového sportu, tenista Roger Federer.  

Hodnota společnosti by podle dostupných účetních výkazů mohla dosahovat dvou miliard švýcarských franků, tedy padesáti miliard korun. Uvedl to Web NZZ, ale další detaily k IPO nejsou známy.

Značka se v průběhu let stala populární zejména mezi rekreačními běžci. Od konkurence se liší mimo jiné patentem zlepšujícím tlumicí vlastnosti obuvi v podobě polštářkových částí.

Společnost, která vznikla v roce 2010, uvádí, že v padesáti zemích prodala za uplynulé desetiletí kolem sedmi milionů párů bot. Momentálně je zastoupena v 6500 prodejen.

Loni se jejím ambasadorem a také menšinovým akcionářem stal Roger Federer, ještě donedávna spojený s americkou značkou Nike. Spolu s On plánují v nejbližší době představit kolekci The Roger.

Autor: snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah