Aerolinky miliardáře Bransona upraví emblém létající dámy, má být genderově pestřejší | E15.cz

KoronaHelpdesk E15

Jak ekonomicky přežít koronavir

Více k tématu

Aerolinky miliardáře Bransona upraví emblém létající dámy, má být genderově pestřejší

Štěpán Bruner

Štěpán Bruner

Britské aerolinky Virgin Atlantic pošlou po 35 letech do důchodu slavný emblém létající dámy s britskou vlajkou, která zdobí jejich letouny. Nové přírůstky do letadlové flotily bude zdobit jedna z pětice genderově a etnicky pestrých postav, patřit mezi ně má i gay.

Legendární ikonu inspirovanou stylem pin-up girls vystřídá „řada mužů a žen reprezentujících moderní Británii“, uvedly aerolinky. Pětice postav pojmenovaných Daley, Meera, Oscar, Rey a Zadie si stále zachovává vizuální podobnost se svou předlohou, jsou tedy spoře oděni a vlaje za nimi britská vlajka.

Nové ikony se poprvé objeví na čtveřici letounu Airbus A350-1000, které Virgin Atlantic do své flotily zařadí během tohoto roku. Dalších osm letadel stejného typu převezmou postupně do konce roku 2021.

Bransonova loď VSS Unity vynesla do kosmu první pasažérku

Změna emblému přichází nedlouho poté, co se aerolinky známého miliardáře Richarda Bransona zavázaly do roku 2022 obsadit polovinu pozic ve vedoucích funkcích ženami. Zároveň slíbily, že 12 procent jejich zaměstnanců bude příslušníky etnických minorit.

V rámci těchto změn také Virgin Atlantic upravily své uniformy a zrušily pravidlo, podle kterého musely ženské členky palubního personálu v práci povinně používat make-up. Společnost se také zaměří na rozdíl mezi mzdami žen a mužů, který v jejím případě loni dosáhl třiceti procent.

Nové vietnamské aerolinky Bamboo Airways připravují linku do Prahy
Masakr na nebesích. Aerolinky drtí likvidační vlna
Vysoké odměny šéfa Rolls-Royce naštvaly největšího investora

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!