Polská a česká dálniční síť se propojí v dubnu 2012 | E15.cz

Polská a česká dálniční síť se propojí v dubnu 2012

dálnice, silnice
dálnice, silnice
• 

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Polská a česká dálniční síť se podle premiéra Petra Nečase propojí v dubnu příštího roku. Nečas to dnes uvedl po setkání s polským premiérem Donaldem Tuskem. Na české straně chybí dostavět ve směru z Ostravy úsek z Bohumína dál k polským hranicím. Tusk doufá, že v místech budoucího propojení nevznikne žádná nepřirozená hranice.

Stavbu posledního úseku polské dálnice A1 k hranici s Českem provázely problémy. Přibližně 18kilometrový úsek mezi obcemi Świerklany a Gorzyczki a českou hranicí měl být původně hotový už loni v lednu, polské ředitelství silnic a dálnic (GDDKiA) ale termín několikrát posunulo.

Koncem roku 2009 GDDKiA kvůli zpoždění vypovědělo smlouvu rakouské firmě Alpine Bau, ta však nové výběrové řízení vyhrála znovu. Výpověď ze strany GDDKiA Rakušané napadli u soudu.

Polsko chce dálniční síť v zemi rozšířit před mistrovstvím Evropy ve fotbale, které příští rok od začátku června pořádá společně s Ukrajinou. Už nyní je ale jasné, že všechny plány nesplní. Fotbaloví fanoušci, kteří se na evropský šampionát vydají do Polska autem, se budou muset připravit na pomalou a náročnou jízdu.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah