Válka o krajnici končí, na D1 u Velké Bíteše se vrátili dělníci | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Válka o krajnici končí, na D1 u Velké Bíteše se vrátili dělníci

Válka o krajnici končí, na D1 u Velké Bíteše se vrátili dělníci
Modernizace dálnice D1
• 
ZDROJ: čtk
Jan Šindelář

Jan Šindelář

Po faktické dvouměsíční pauze se na úsek D1 mezi Lhotkou a Velkou Bíteší vrátili dnes ráno dělníci a stavební stroje. Po vleklém sporu s Ředitelstvím silnic a dálnic je tam poslala stavební firma OHL ŽS.

„Od sedmi hodin od rána tam pracují desítky lidí, všechny termíny hodláme dodržet,“ řekl serveru E15.cz zástupce společnosti Tomáš Psota. Pokyn ke znovuzahájení prací dostala firma od ŘSD ve středu večer.

OHL ŽS se doposud zdráhala na místě cokoli dělat. Zjistila totiž, že , kam se má dálnice rozšiřovat, je menší, než s jakou počítá projektová dokumentace. Firma následně přispěchala s vlastním řešením, které se ale zdálo Ředitelství silnic a dálnic příliš nákladné. Neoficiálně se hovořilo o zvýšení ceny o šedesát milionů korun, tedy o deset procent celkové ceny stavby. Státní silničáři proto navrhli jinou, levnější variantu. V minulých dnech s ní .

Mluvčí ministerstva dopravy Tomáš Neřold dnes nové řešení ohodnotil částkou pět až šest milionů korun. Firma ale podle Psoty na vyčíslení nákladů teprve pracuje, hotova by měla být do 14 dnů. Spor se tak může znovu rozhořet. Firma totiž bude prozatím pokračovat podle staré dokumentace v hlubších vrstvách krajnice, k problematické svrchní části se dostane až později. Do sporu se v minulých dnech vložil i ministr dopravy Zdeněk Žák, který stavební firmě pohrozil vypovězením smlouvy.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!