MS v hokeji 2019: České dráhy i RegioJet těží z jízdenek | e15.cz

Z hokejového mistrovství těží i čeští dopravci

lie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Až na pár volných míst v řádu jednotek byly dosud všechny zápasy českého národního týmu na hokejovém mistrovství světa na Slovensku vyprodané. Z úspěšných prodejů se ovšem netěší jen pořadatelé sportovního svátku, ale i čeští železniční dopravci. Lokomotivy Českých drah navíc zdobí speciální motivy mistrovství. Prohlédněte si fotogalerii.

Jak České dráhy, tak i soukromý RegioJet vyslaly na šampionát speciální vlaky. A hlásí úspěch, vlaky jsou obvykle zcela zaplněné.

„Celkem jde o sedm párů vlaků, z toho dva spoje pojedou ještě devatenáctého a dvacátého prvního května. Pokryty jsou tak všechny zápasy českého týmu v základní skupině. Vlaky nabízejí až devět set míst k sezení a jsou plně obsazené,“ říká Petr Šťáhlavský, mluvčí drah. Výnosnost souprav však komentovat nechtěl.

RegioJet vypravuje speciální vlakové spoje Sport Express na trase Bratislava Nové Město – Praha. Vedle toho dopravce provozuje další vlakové a autobusové spoje, které spojují Česko s Bratislavou až osmkrát denně a Prahu s Košicemi třikrát denně. „Obsazenost spojů na Slovensko je standardně vysoká a v době mistrovství světa se ještě dále zvyšuje,“ potvrzuje Aleš Ondrůj, mluvčí RegioJetu.

Autor: lie

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah