Evropská centrální banka hledá směr, Čína prostředky pro boj s nákazou | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Evropská centrální banka hledá směr, Čína prostředky pro boj s nákazou

Evropská centrální banka hledá směr, Čína prostředky pro boj s nákazou
Ranní přehled podle Bloombergu
• 
ZDROJ: E15.cz

Bloomberg, fry

Web E15 přináší přehled důležitých témat, která by vám dnes neměla uniknout.

Odřízlý Wu-čchan

Nebezpečný koronavirus si v Číně vyžádal již sedmnáctou oběť a nakazil již stovky osob. Rychle se navíc šíří, a tak čínská vláda jako jedno z opatření zakázala vstup jakékoliv osobě do města Wu-čchan, odkud se nemoc šíří. Obyvatelé 11milionového města jej naopak nesmí opustit. Přerušena je také veškerá veřejná doprava ve městě. Lidé žijící ve městě jsou nabádáni, aby se neshromažďovali a vyhýbali se místům, kde se dají očekávat davy. Na vlakovém nádraží a na letišti ve Wu-čchanu, který je významným dopravním uzlem, byla instalována zařízení na měření tělesné teploty.

Brexit má zelenou 

Devět dní zbývá do odchodu Velké Británie z EU a ostrovní země k němu udělala další výrazný krok. Prováděcí zákon k brexitové dohodě totiž schválily obě komory britského parlamentu. Posledním krokem bude podpis královny Alžběty II. Schválení prováděcího zákona je podmínkou ratifikace dohody o odchodu Británie z Evropské unie, kterou vyjednal premiér Boris Johnson s Bruselem.

Politolog Balík: Babiš nejedná systémově, když chce úřady slučovat a mezitím zakládá nové

Di Maio rezignoval 

Konec ve funkci šéfa vládní strany Hnutí pěti hvězd oznámil italský ministr zahraničí Luigi di Maio. V prohlášení uvedl, že skončila jedna éra a že on svou práci dokončil. Nyní bude prý důvěřovat svému nástupci, že povede dále stranu kupředu. Hnutí by měl nyní dočasně vést senátor Vito Crimi. 

Den ECB

Rada Evropské centrální banky se dnes sejde a bude hodnotit své inflační cíle, které si finanční institut stanovil v roce 2003. Očekává se, že nová šéfka centrální banky Christine Legardeová oznámí novou strategickou vizi, kterak pomoci ekonomice eurozóny. Ekonomové očekávají, že depozitní sazba zůstane na minus 0,5 procentech a kvantitativní uvolňování zůstane na 20 miliardách eur měsíčně.

Nedržte hotovost, ale bitcoinu se vyhněte, vzkázal z Davosu miliardář Dalio
Radary Věra stály Česko třikrát tolik co NATO

Autor: Bloomberg, fry
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!