Americké úřady vyšetřují banku Wells Fargo, ukládala údaje klientů bez jejich souhlasu | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Americké úřady vyšetřují banku Wells Fargo, ukládala údaje klientů bez jejich souhlasu

Americké úřady vyšetřují banku Wells Fargo, ukládala údaje klientů bez jejich souhlasu
Wells Fargo
• 
ZDROJ: reuters

ČTK

Americké ministerstvo spravedlnosti vyšetřuje banku Wells Fargo. Zjistilo se totiž, že zaměstnanci divize firemního bankovnictví upravovali informace o zákaznících bez jejich svolení. S odvoláním na zdroje obeznámené se situací o tom informoval list The Wall Street Journal (WSJ).

List už dříve informoval, že někteří zaměstnanci doplňovali do zákaznických dokumentů informace jako datum narození a číslo sociálního zabezpečení bez souhlasu klientů. Ministerstvo nyní zjišťuje další informace. Chce se například i dopátrat, zda byl v bance nastaven nějaký systém neetického a potenciálně podvodného chování zaměstnanců ve spojení s tlakem manažerů.

Problematické jednání se odehrávalo během loňského roku až do začátku roku letošního. Zaměstnanci upravovali klientské dokumenty, protože banka spěchala, aby dodržela termíny Úřadu pro kontrolu měny (OCC) v souvislosti s bojem proti praní špinavých peněz.

Šéf americké centrální banky: Ekonomice prospěje další zvyšování úroků

Problém objevila a úřadu OCC nahlásila sama banka. Původně se týkal jen divize pro zákazníky s ročními tržbami od pěti do 20 milionů dolarů (111 až 442 milionů korun), později banka objevila stejné praktiky v oddělení pro středně velké podniky.

Wells Fargo už se přitom snaží vymanit z několika skandálů. V dubnu jí byla vyměřena pokuta ve výši jedné miliardy dolarů kvůli pochybení v oblasti hypoték a půjček na automobily, v srpnu zase pokuta za pochybení při prodeji cenných papírů krytých hypotékami z počátku finanční krize.

Facebook žádá po bankách informace o platbách uživatelů, na oplátku nabízí jejich data

Autor: ČTK
 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!