Italská banka Popolare di Bari žádá až miliardu eur na přežití | E15.cz

Vše o netradičních investicích

Vše o netradičních investicích Vstoupit do speciálu

Další italská banka v problémech. Popolare di Bari žádá až miliardu eur ze záchranného fondu

ČTK, bru

Italská družstevní banka Popolare di Bari potřebuje okamžitou finanční injekci až jednu miliardu eur (25,5 miliardy korun). Největšímu peněžnímu ústavu italského jihu se nakumulovala ztráta z úvěrů, částečně kvůli špatnému řízení, řekl výkonný ředitel banky Vincenzo De Bustis. Banka žádá o pomoc fond na záchranu bank, který financují konkurenční věřitelé.

De Bustis deníku Corriere della Sera řekl, že nesplácena je asi čtvrtina úvěrů, které banka poskytla. „Banka už nemůže pokračovat. Okamžitě potřebuje rekapitalizovat (...), náklady na úvěry již přesáhly přijatelnou mez,“ dodal.

„Je potřeba 800 milionů až jedna miliarda eur (...) Banka prodělala miliardu eur částečně kvůli recesi, ale také kvůli tomu, že se za poslední tři až čtyři roky půjčovalo bez jakýchkoli pravidel,“ pokračoval De Bustis.

Boj o zákazníka skončil. Hypotéky zdražují

Banca Popolare di Bari podle něj také plánuje propustit 800 ze zhruba 3000 zaměstnanců.

Na začátku letošního roku italská vláda rozhodla, že pomůže jinému problémovému finančnímu domu Banca Carige. Problémy janovské banky způsobila desetiletí špatného řízení a příliš velké napojení na domácí ekonomiku zničenou krizí, napsala agentura Reuters.

Moneta Money Bank koupí od Wüstenrot její stavební spořitelnu a hypoteční banku
Soumrak pro práci v bance? UniCredit zruší tisíce pracovních míst, zavře 500 poboček

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!