Deutsche Bank už zahájila restrukturalizaci. V Sydney a Hongkongu ruší celé týmy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Deutsche Bank už zahájila restrukturalizaci. V Sydney a Hongkongu ruší celé týmy

ČTK

Největší německá banka Deutsche Bank propustila celé týmy zaměstnanců ve svých asijských a australských pobočkách. Zahájila tím plán restrukturalizace, který počítá se zrušením 18 tisíc pracovních míst. S odvoláním na informace propuštěných to napsala agentura Reuters. Akcie banky v předburzovním obchodování stouply o více než pět procent.

Banka v neděli představila svůj restrukturalizační plán, který má pomoci zlepšit její hospodářské výsledky a cenu akcií. Kvůli restrukturalizaci mají bance vzniknout do roku 2022 mimořádné náklady 7,4 miliardy eur (188,8 miliardy korun). V současné době má Deutsche Bank 91,5 tisíce zaměstnanců.

V rámci restrukturalizace se banka plánuje zbavit svých globálních operací s akciemi a zmenší svoji investiční banku. Omezí také operace v oblasti cenných papírů s pevným příjmem a vytvoří novou divizi, do které přesune nechtěná aktiva. V letošním a příštím roce také nevyplatí dividendu. Banka však neplánuje navýšit kapitál, aby získala další peníze na restrukturalizaci.

Deutsche Bank představila plán záchrany, propustí pětinu zaměstnanců

Deutsche Bank neuvedla, jakých oblastí se škrty pracovních míst budou týkat, nicméně podle Reuters se očekává, že nejvíce zasáhnou Evropu a Spojené státy. Dnes začala snižovat stavy v Sydney, Hongkongu a jinde v asijsko-tichomořském regionu.

Podle několika zdrojů ztrácejí práci celé týmy v oblasti prodeje a obchodování. Zaměstnanci propuštění v pobočce banky v Sydney agentuře sdělili, že byl zrušen tým pro kapitálové trhy, zůstala ale většina týmu pro fúze a akvizice.

V obchodování na kapitálových trzích se Deutsche Bank v regionu podle údajů společnosti Refinitiv v minulosti pohybovala v asijsko-tichomořském regionu mezi deseti největšími bankami, loni ale byla až 17. a letos je na 18. pozici. Ve sféře fúzí a akvizic jí náleží osmé místo.

Podle webu banky má v hlavních regionálních pobočkách v Sydney, Tokiu, Hongkongu a Singapuru přibližně 4700 zaměstnanců.

Deutsche Bank je na prahu změn. Její reorganizace může vyjít až na pět miliard eur
Ministerstvo průmyslu navzdory unijním auditům dál proplácí dotace Agrofertu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!