NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon

NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon
NN pojišťovna
• 
ZDROJ: Profimedia

ČTK

Nizozemská pojišťovna NN Group dokončila koupi životní pojišťovny Aegon v Česku a životní pojišťovny a důchodové správcovské společnosti Aegon na Slovensku. Transakci v hodnotě 155 milionů eur (čtyři miliardy korun) schválili regulátoři i antimonopolní úřady obou zemí. Informovala o tom NN, která vstoupila na český trh jako první ze zahraničních pojišťoven.

Obě společnosti na českém trhu do konce roku začnou vystupovat společně pod značkou NN. Podíl NN Group na trhu životního pojištění v Česku tak vzroste z devíti na 12 procent. Po integraci bude NN ČR spravovat okolo 400 000 smluv životního pojištění.

Nynějších klientů NN a Aegonu se akvizice v tuto chvíli nedotkne. Ceny, podmínky i názvy produktů se v dohledné době nezmění. O případných změnách bude NN klienty včas písemně či osobně informovat, uvedl generální ředitel NN ČR Maurick Schellekens, který se s platností od dnešního dne ujal také funkce generálního ředitele Aegonu ČR. „Sloučení obou společností nám umožní mimo jiné také urychlit vývoj technologických inovací,“ dodal.

Antimonopolní úřad schválil fúzi pojišťoven NN a Aegon. Zelenou má i spojení Natlandu s Jet Money

Aegon na území bývalého Československa poskytuje hlavně investiční životní pojištění a rizikové životní pojištění, na Slovensku také penzijní produkty. V Česku firma zahájila činnost v dubnu 2005. Zisk před zdaněním v Česku a na Slovensku v roce 2017 činil zhruba 412 milionů korun, uvedla skupina.

NN působí v ČR mimo jiné prostřednictvím společností NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost. NN Životní pojišťovna je na českém trhu od roku 1992, kdy pod názvem Nationale-Nederlanden začala jako první zahraniční pojišťovna nabízet životní pojištění. NN Penzijní společnost začala nabízet soukromé spoření na penzi v roce 1995 jako jedna z prvních společností v ČR.

Penta kupuje síť rumunských lékáren Belladonna
Antimonopolní úřad zkoumá prodej českého a slovenského Ageonu

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!