Zonky kvůli vstupu na mezinárodní trhy mění svůj název | e15.cz

Zonky kvůli vstupu na mezinárodní trhy mění název. Shoda se jménem slavného umělce je prý náhodná

Nové jméno Zonky - Benxy
Nové jméno Zonky - Benxy
• 
ZDROJ: Benxy

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Finanční společnost Zonky, jejímž prostřednictvím si lidé v Česku přes čtyři roky půjčují peníze, se kvůli plánovanému vstupu na mezinárodní trhy přejmenovává na Benxy. Značka Zonky na českém trhu zůstane zachována a pro zákazníky se fungování firmy nebude nijak měnit.

Nové mezinárodní jméno společnosti bylo zapsáno do obchodního rejstříku ve čtvrtek, všechny ostatní údaje zůstaly nezměněny. Konkrétní země, kam se Benxy chystá vstoupit, společnost nesdělila. Ředitel Zonky Pavel Novák počátkem roku uvedl, že společnost se chystá vstoupit nejprve na německý nebo španělský trh.

"Vybírali jsme ze stovek návrhů jmen. Některé jsme vyřadili, protože značky už různě existovaly. Ve finále jsme měli asi deset názvů. Myslíme si, že tento nejlépe vystihuje to, že jsme významná finanční společnost a název je vnímán ve všech zemích stejně," uvedl marketingový ředitel Benxy Jakub Strýček. 

Benxy ale může asociovat jméno známého umělce Banksyho. "Podobnost je náhodná, se změnou názvu nijak nesouvisí," dodal Strýček. 

Celkový objem půjčených peněz za celou historii Zonky dosáhl téměř deseti miliard korun. Roste také podíl Zonky na trhu spotřebitelských úvěrů, aktuálně je téměř pět procent. Zonky přibývají noví klienti, nyní jich je více než 80 tisíc. Paralelně s tímto rozvojem je ale firma dlouhodobě ztrátová. Loni prodělala 275 milionů korun a další ztrátu si naplánovala i letos. 

Zonky funguje od června 2015. Založení společnosti si objednal Home Credit u startupového inkubátoru CreativeDock, který zajistil vývoj IT platformy a uvedení na trh včetně první marketingové kampaně. Home Credit je jedním z předních poskytovatelů spotřebitelského financování ve střední a východní Evropě, Společenství nezávislých států a Asii. Majoritním vlastníkem je PPF, jedna z největších investičních skupin ve střední a východní Evropě. Hlavním majitelem PPF je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah