OBRAZEM: Přehlídka hasičské techniky. Podívejte se na speciály s podvozky Tatra | E15.cz

OBRAZEM: Přehlídka hasičské techniky. Podívejte se na speciály s podvozky Tatra

Ondřej Pavlůsek - Auto.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Speciály značky Tatra nenajdou uplatnění jen v armádě, ale i v hasičských sborech. Prohlédněte si rozsáhlou galerii vozidel pro boj s požáry.

Kořeny společnosti THT Polička, s.r.o. sahají až do roku 1899, kdy byla ve Vysokém Mýtě založena firma Stratílek, která se zaměřila na výrobu požárních stříkaček a požárního příslušenství. Ta pod svým původním jménem fungovala až do roku 1948, kdy došlo k jejímu znárodnění a přejmenování na Továrnu hasicích zařízení (THZ).

Na počátku šedesátých let dvacátého století došlo ke sloučení THZ se státním podnikem Karosa Vysoké Mýto a polovině let osmdesátých se pak odehrálo přeložení výroby požární techniky do závodu 06 Karosa v Poličce.

Rok 1992 přinesl založení společnosti Továrna hasicí techniky, s.r.o. Polička a ta o dva roky později v rámci privatizace koupila od státu závod 06 Karosa. Pod názvem THT Polička, s.r.o. pak tato společnost vystupuje od roku 2014 a v současnosti se může pochlubit širokou paletou cisternových automobilových stříkaček, dopravních automobilů a speciální techniky pro hasiče.

Společnost THT Polička, s.r.o. v současnosti nabízí své cisternové automobilové stříkačky na podvozcích lehkých, středních a těžkých nákladních vozidel značek Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault a Scania, ale nejtradičnější základ představují podvozky Tatra v čele s modelovou řadou 815, resp. její aktuální evolucí Terra.


Celý článek a kompletní fotogalerii najdete na webu auto.cz >>>


Autor: Ondřej Pavlůsek - Auto.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah