Tatra a Prim na výstavě Made in Czechoslovakia | E15.cz

Tatra a Prim na výstavě Made in Czechoslovakia

Prezentace klienta •
Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Národním technickém muzeu v Praze byla zahájena při příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa výstava „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“. Jejím cílem je představit příběhy významných československých firem. Mezi exponáty nechybějí ani značky spadající do průmyslové skupiny Czechoslovak Group – Tatra a Prim.

Produkty skupiny Czechoslovak Group (CSG) se na výstavě zařadily po bok dalších významných československých výrobků jako je například kaplanova turbína, jež je umístěna před budovou muzea, proudový letoun Delfín umístěný na terase či motocykly ČZ, Jawa nebo tramvaj T3.

Smyslem výstavy je představit návštěvníkům živou formou firmy, výrobky, osobnosti a další fenomény československého průmyslového a technického vývoje v letech 1918 až 1992. Charakterizuje tedy podobu československého průmyslu v celé jeho historii.

Průmyslová skupina Czechoslovak Group ztělesňuje skladbou podniků i charakterem jejich výroby tradice československého průmyslu a také na ně navazuje, aby je přenesla do budoucnosti. S produkty skupiny ať už obranné, nebo civilní výroby se dnes můžeme setkat na všech kontinentech světa.

V rámci výstavy Made in Czechoslovakia se na ploše 24 metrů čtverečních návštěvníkům představuje historie i současnost skupiny prostřednictvím audiovizuální prezentace. Návštěvníci samozřejmě mohou spatřit i výrobky firem, které do holdingu patří.

Hodinky Prim ozdobou expozice CSG

Jde především o automobily Tatra i speciální edice hodinek Prim. Společnost ELTON hodinářská, která je výhradním výrobcem českých hodinek Prim a patří do skupiny CSG, speciálně pro Národní technické muzeum vyrobila jeden exemplář hodinek limitované edice Prim Republika.

„Tyto hodinky připomínají 100. výročí založení Československa a nesou označení 1918-2018,“ uvádí Adéla Dittmannová, mluvčí společnosti ELTON hodinářská, a dodává: „V Národním technickém muzeu v rámci expozice vystavíme několik dalších výjimečných exponátů ze současné produkce ELTON hodinářská společně s modely, které byly v Novém Městě nad Metují vyrobeny v minulosti.“

Některé z vystavených hodinek je možné právem označit slovem legenda. Patří mezi ně zejména model Orlík, který vznikl na zakázku Československé armády v roce 1965, a je vystaven společně s historickým balením. Pozornost si zaslouží také vůbec první československé náramkové hodinky s názvem Spartak, vyrobené v novoměstském závodě v polovině padesátých let.

„Ze současné produkce je zajímavý nejen aktuální model Republika, ale také hodinky z limitované edice Orlík Anthropoid. Ta byla vyrobena k připomenutí 75. výročí operace Anthropoid, během níž českoslovenští výsadkáři zneškodnili Reinharda Heydricha, přičemž 75 kusů této edice se vyprodalo za pouhé dva týdny,“ doplňuje Adéla Dittmannová.

Na své si přijdou také příznivci legendárních vozidel značky Tatra. Mezi nejzajímavější exponáty patří motor ze známého a populárního modelu Tatra T 815. Pokud návštěvníci zavítají na výstavu do 1. listopadu 2018, uvidí před branami muzea také vozidlo nové generace Tatra Phoenix modelové řady 2018 nebo letos představený automobil další automobilky spadající pod CSG, konkrétně vůz Avia D 120 INITIA 4x4.

Výstava Made in Czechoslovakia se koná v Národním technickém muzeu v Praze v období od 19. října 2018 do 30.června 2019.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.