Testování hyperloopu pokračuje. Zamýšlené rychlosti ale zatím zdaleka nedosahuje | E15.cz

Testování hyperloopu pokračuje. Zamýšlené rychlosti ale zatím zdaleka nedosahuje

Daniel Baret - Reflex.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Hyperloop, vysokorychlostní dopravní systém, který by měl údajně v budoucnosti nahradit vlaky, auta i autobusy, a o který se zajímají i některá města v Česku, pokračuje v testování. Původně se hovořilo, že systém bude dosahovat maximální rychlosti přes 1200 kilometrů za hodinu. Zatím ale jeho testy skončily na rychlosti 112 kilometrů. Výrobci a vynálezci ale slibují, že brzy bude líp.

Společnost Hyperloop One, která v polovině července další testy systému potvrdila, oznámila, že pokus na její dráze v Nevadě byl úspěšný. Podle dostupných informací trval ale jen dvě vteřiny a maximální dosažená rychlost byla 70 mil za hodinu, tedy v přepočtu něco přes 112 kilometrů.

Spoluzakladatel společnosti Shervin Pishevar a hlavní vývojář Josh Giegel v americké televizi CBS tvrdili, že vše je na samotném počátku a že test byl úspěšný.

Podívejte se, jak probíhají prvotní testy hyperloopu:

U další fáze testování má být dosaženo rychlosti 400 kilometrů za hodinu. To je ale pořád pouhá třetina toho, o čem se hovořilo v minulých letech.

„Test potvrdil, že jsme v našem testovacím systému dosáhli úplného vakua a proto jsme na dobré cestě,“ řekl ale v televizním rozhovoru Pishevar. Testovací dráha v Nevadě má být dlouhá jen 500 metrů, takže zkoušky jsou z tohoto důvodu pouze v rozsahu několika vteřin.

Pokračování článku najdete na webu týdeníku Reflex >>>

Autor: Daniel Baret - Reflex.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah