Dáme Jídlo začne rozvážet i nákupy z Teska | E15.cz

Dáme Jídlo rozšiřuje byznys o Tesco. Začíná z něj rozvážet nákupy

Martina Patočková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Dáme jídlo, jednička v rozvozu jídel v Česku, přidává další službu. Pro Tesco Expres bude po Praze rozvážet nákupy. K zákazníkům by měly dorazit do půl hodiny, nejpozději do 45 minut.

„Pro rychlé doručení zboží objednaného on-line se ve světě vžil název quick commerce. Spoluprací s Tesco Expres do tohoto rychle se rozvíjejícího segmentu vstupujeme“, říká výkonný ředitel společnosti Dáme jídlo Filip Fingl. „Věříme, že velmi brzy dokážeme zákazníkům doručovat nejen potraviny, ale i další zboží,“ dodává.

Služba bude zpočátku dostupná jen z deseti vybraných prodejen Tesco Expres, nicméně Dáme jídlo by nákup z nich mělo doručit téměř po celém území hlavního města. Objednávat bude zprvu možná z šesti stovek položek, postupně by se měl jejich počet rozšiřovat, stejně jako počet prodejen.

Dáme jídlo přitom nechce zůstat jen u rozvozu potravin, ale postupně se spojit i s partnery z oblasti delikates, květin a dalšího zboží.

Výkonný ředitel firmy Tesco pro ČR Patrik Dojčinovič věří, že služba u zákazníků uspěje právě díky rychlému doručování. „Neustále se snažíme reagovat na rychle se měnící potřeby zákazníků a v dnešní uspěchané době je úspora času jednou ze základních podmínek při výběru služeb,“ uvádí.

Rychlostí chce tak Tesco konkurovat hlavně on-line prodejci potravin Rohlík, jedničce na trhu. Rohlík nyní doručuje do 120 minut s výjimkou situace, kdy nastane dopravní špička nebo se vyčerpá kapacita kurýrů či skladu.

Pokud ale jde o šíři sortimentu, jsou to dva rozdílné světy. Tesco Expres je zaměřené na menší nákupy základního zboží, zatímco Rohlík má na skladě více než sedmnáct tisíc položek.

Tesco má i vlastní on-line prodej, kdy výběr a dovoz zboží probíhá z vybraných hypermarketů. Objednat si zboží lze nejdříve na druhý den, výjimkou ale není, že se dodací lhůty v případě vyšší poptávky prodlužují.

Cena za doručení nákupu z Tesco Expres je 69 korun a objednávka musí přesáhnout 99 korun. Zákazníci mohou využít všechny běžně používané platební metody s výjimkou platby stravenkami.

Mateřská společnost Dáme jídlo, Delivery Hero, uvádí, že oblast quick commerce prudce roste. V letošním druhém čtvrtletí byl vzestup téměř dvojnásobný.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah