Inkubátor českých vývozců v USA startuje. Meopta už chystá další výzvu | E15.cz

Inkubátor českých vývozců v USA startuje. Meopta už chystá další výzvu

Inkubátor českých vývozců v USA startuje. Meopta už chystá další výzvu
Pobočka Meopty v USA, kde má sídlo i MeoHub
• 
ZDROJ: MeoHub

Štěpán Bruner

Americký inkubátor českých exportérů MeoHub zahajuje provoz. Do kanceláří nedaleko New Yorku se v příštích týdnech nastěhují české firmy Bushman, Betacontrol, Holík International Prowork a Romill. Projekt rodiny Rausnitzů, kteří vlastní přerovskou Meoptu, má pomoci menším českým podnikatelům v pronikání na americký trh.

MeoHub za vybrané firmy platí provoz jejich americké kanceláře v prostorách Meopty USA na Long Islandu. „Fungujeme na bázi obratové provize. Dokud firma nevydělává, hostíme jí zdarma,“ vysvětlila pro E15.cz projektová manažerka MeoHubu Jaroslava Němcová.

Meopta s českými podniky podepsala smlouvy na 1,5 roku s možností dalšího prodloužení. Rausnitzové navíc do účastníků projektu vstupují i majetkově. „Stáváme se spolumajiteli pobočky českých firem v USA,“ uvedla Němcová s tím, že Meopta získává dvacetiprocentní podíl.

Kromě zajištění provozu kanceláří a přilehlých skladů MeoHub českým exportérům pomůže s administrativou při zakládání americké pobočky, poskytne obchodní kontakty, poradenství a nabídne asistenci při sjednání pojištění. „To už si ale firmy hradí samy,“ dodala Němcová.

Export roste

Tuzemský export do USA v posledních letech trvale roste, letos by se jeho hodnota měla přiblížit stu miliard korun. USA se tak posunou do první desítky destinací z pohledu českých vývozců.

MeoHub je společným projektem majitelů Meopty a Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. O účast v podnikatelském inkubátoru projevilo zájem přes padesát firem, z nichž autoři projektu v dubnu vybrat pětici vítězů. V reakci na velký zájem vyhlásil MeoHub na jaro příštího roku další výzvu pro uchazeče.

Firmy v MeoHubu
Bushman
Firma s tradicí od roku 1997, výrobce outdoorového oblečení z přírodních materiálů pro dobrodruhy a cestovatele.
Betacontrol
Firma zaměřená na vývoj elektronických řídicích systémů s praxí bezmála 20 let. Společnost se zaměřuje na komplexní zabezpečení domů a výtahových systémů či softwarová řešení pro čerpací stanice.
Holík International
Výrobce rukavic s tradicí od roku 1993, kromě módních rukavic vyrábí i rukavice pro hasiče, armádu a střelecké rukavice.
Prowork
Výrobce unikátní ergonomických židlí, které díky své konstrukci podporují aktivní sezení a jsou tak ideální pro kancelářskou práci.
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!