Jaromír Jágr - Kluby zvažují, jak z něj profitovat | E15.cz

Jágrův návrat přinese prvoligovým klubům na vstupenkách statistíce navíc

Jaromír Jágr
Jaromír Jágr
• 
ZDROJ: ČTK

Jiří Frydlewicz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Návrat legendárního hokejisty Jaromíra Jágra do Čech na nějaký čas odsunul zájem o nejvyšší tuzemskou soutěž i o nadcházející olympijské hry. Kluby zvažují, že své zápasy přesunou na stadiony s větší diváckou kapacitou, kde mohou dosáhnout mnohonásobně vyšších příjmů ze vstupného.

V domácím prostředí Kladno odehraje tři zápasy, které budou pravděpodobně vyprodány. Současná průměrná návštěva středočeského týmu je zhruba 2 137 diváků. Kapacita kladenského stadionu je 5 200 diváků a průměrná cena vstupenky je devadesát korun. Pokud by se podařilo naplnit na zbývající zápasy maximální kapacitu, může stoprocentní majitel Kladna Jágr očekávat růst tržeb za vstupenky v řádech statisíců.  

"Jágrmánie" naplno vypukla po oznámení návratu své legendy kladenským klubem. Svůj první zápas hraje Jágr proti Benátkám nad Jizerou. Tým, který v letošní sezóně navštíví v průměru 276 diváků na zápas, se kvůli slavné "šedesátosmičce" na jeden zápas přestěhuje do liberecké Home Credit Arény, která pojme sedm a půl tisíce diváků.  

Přesun do větší arény a vidina jejího naplnění je lákadlem pro vedení Benátek. Standardní cenu má na domácí zápasy klub stanovenou na padesát korun. To je při průměrné návštěvě necelých tří set diváků zhruba necelých čtrnáct tisíc korun. Nyní mají fanoušci zaplatit dvojnásobek a Benátky budou mít k dispozici moderní prvoligovou halu. Výtěžek ze vstupenek se tak nejspíše vyšplhá až na 750 tisíc korun za jedno utkání.  

Benátky ale nejsou jediným případem a podobně uvažují i ostatní kluby. Ty mají dokonce vyprodáno na všechny zbývající zápasy do konce sezóny, ve kterých změří síly s celkem z Kladna. Týká se to i pražské Slavie, která připustila možný návrat do svého starého zázemí v pražské O2 aréně. 

Než se však jakýkoliv klub bude moci přestěhovat do většího, musí čekat na rozhodnutí Kladna a Jágra, coby majitele klubu. Oficiálně zatím dostaly povolení k přestěhování pouze Benátky, které jsou navíc farmou libereckého extraligového týmu.  

 

"Jágrmánie" na stadionech
Mužstvo  Průměrná návštěva  Průměrná cena vstupenek  Průměrné tržby ze vstupenek na zápás  Očekáváné tržby ze vstupenek na vyprodaný zápas s Jágrem 
Benátky nad Jizerou  276  50 Kč  13 800 Kč  *750 000 Kč 
Přerov  2 048   90 Kč  184 320 Kč  270 000 Kč  
Slavia Praha  1 014  100 Kč   101 400 Kč   400 000 Kč  
Budějovice  5 871  110 Kč  645 810 Kč  706 310 Kč 
Kladno  2 137  90 Kč  192 330 Kč  468 000 Kč 

 

* - Benátky budou hrát na stadionu v Liberci

Světem dnes hýbe také bitcoin a další kryptoměny. Vše o nich čtěte zde >>>

Kam se vydá cena bitcoinu a dalších kryptoměn? Napoví tento článek >>>

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah