OBRAZEM: Nejhorší práce na světě? Indické stoky se i přes modernizaci země čistí ručně | E15.cz

OBRAZEM: Nejhorší práce na světě? Indické stoky se i přes modernizaci země čistí ručně

Michal Nosek

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Přesuny lidí v Indii jdou ruku v ruce s masivní urbanizací. Migranti, kteří přicházejí z vesnic do měst, ale musejí řešit zásadní problémy. Žijí téměř bez výjimky v slumech, bez přístupu k vodě, bez záchodů. A proto nepohrdnou ani tou nejhorší prací, jako je například ruční čištění zchátralé kanalizace.

Z posledního indického sčítání lidu vyplynulo, že přibližně třetina populace žije ve městech. Vláda proto již vybrala sto měst, ve kterých plánuje investovat do jejich rozvoje. Slibuje občanům novou kanalizaci, připojení na wi-fi, zelené plochy, výškové budovy, infrastrukturu, ale také promyšlené nakládání s odpadem a přístup k vodě. Zatím je to však vzdálená hudba budoucnosti.

Mezitím se čističi kanálů v indickém Dillí stále noří do výkalů bez jakýchkoliv ochranných pomůcek každý den a to za odměnu v přepočtu 3500 korun měsíčně. Někteří ve stokách hledají štěstí v podobě spláchnutých zlatých prstýnků, zubů a přívěsků.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.