Řetězce investují do nových skladů | e15.cz

Řetězce investují do nových skladů

Nový centrální sklad Billa
Nový centrální sklad Billa
• 
ZDROJ: ctk
Daniel Novák

Daniel Novák

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Rok po otevření skladu čerstvých potravin se v centrále řetězce Billa ve středočeských Modleticích chystá další rozšíření obřího areálu. Nově jde o sklad pro balené potraviny. Zprovoznění plánuje řetězec na rok 2017. Práci tam ve dvou směnách najde pět desítek zaměstnanců.

„Další fáze centralizace naší logistiky je jednoznačným vyústěním snahy o minimalizaci dopadů podnikání na životní prostředí,“ sdělila mluvčí Billy Lucie Borovičková. Detaily nového projektu vzhledem k citlivé fázi jeho přípravy nekomentovala.

Do vylepšení logistiky investuje také konkurence. Do závěrečné fáze výstavby směřuje rozšíření skladu, které si u developerské společnosti Prologis objednal v Jirnech u dálnice D11 maloobchodní řetězec Globus. Nové plochy budou určené rovněž pro čerstvé a mrazené potraviny.

Řetězce působící v tuzemsku posilují logistiku též u slovenských sousedů. Lidl na Slovensku aktuálně staví třetí distribuční centrum v Seredi u Trnavy. Tamní areál bude patřit mezi největší sklady Lidlu v Evropě. Velká neznámá se naopak vznášela nad osudem logistiky někdejšího rakouského Sparu, kterou v České republice spolu s jeho supermarkety převzal loni belgický Ahold. Pro Spar zajišťovala skladování a dopravu společnost MD logistika. S novým majitelem řetězce však v současnosti spolupracuje dál.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Newslettery