Alibaba Group: Na slevové akci vydělaly Huawei, Apple i Nike | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Zapomeňte na Černý pátek. Ještě mnohem větší nákupní šílenství se odehrává v Číně

Jiří Frydlewicz

Jiří Frydlewicz

Nejprve živé vystoupení americké zpěvačky Taylor Swift a poté již nákupní šílenství, na kterém čínský internetový prodejce Alibaba utržil rekordních 885 miliard korun. Tak vypadala největší jednodenní nákupní akce světa nazvaná Singles Day. A den nezadaných přinesl vysoké tržby i známým globálním značkám. Na rekordním dnu vydělal L'Oreal, Nestlé, Dyson a řada módních značek. Informovala o tom agentura Reuters.

Čínská společnost Alibaba uvedla, že celkem 299 značkám se během nákupního dne, který podle agentury Reuters vydělal šestinásobek toho, co obdobná akce Black Friday v USA minulý rok, podařilo dosáhnout tržeb v hodnotě přes 100 milionů juanů (téměř 330 milionů korun). 

Mezi nejúspěšnější zboží se zařadily výrobky koncernu LVMH (Moët Hennessy Louis Vuitton), módní značky Givenchy, výrobce domácích spotřebičů Dyson a Philips či sportovní značky Under Armour. 

Evropská konkurence Facebooku a Googlu je na světě, má jmění v hodnotě 100 miliard dolarů

Celkem patnáct značek podle ale Alibaby dokázalo během jednoho dne překonat v prodejích dokonce jednu miliardu juanů, tedy přes 3,3 miliardy korun. Mezi úspěsné společnosti patří například technologický gigant Huawei, jeho hlavní konkurent Apple, módní značka Nike či výrobce elektroniky Xiaomi. 

Dařilo se i potravinářským a kosmetickým společnostem. Tržby v řádu milionů juanů si připsaly například L'Oreal či Nestlé.

Nákupy přes internet máme čím dál raději

Analytici uvedli, že rekordním číslům pomohla především monutnější propagace ze strany prodávajících či zaměření na spotřebitele z menších měst. 

Aliaba první Singles Day uspořádala v roce 2009. Tehdy její tržby za tento „svátek nezadaných“, který čínští studenti začali dodržovat v devadesátých letech, dosáhly hodnoty 50 milionů juanů, tedy zhruba 165 milionů korun.  

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!