Beneš povede představenstvo ČEZ další čtyři roky | E15.cz

Beneš povede představenstvo ČEZ další čtyři roky

Daniel Beneš
Daniel Beneš
• 
ZDROJ: E15 Anna Vackova

ČTK, vag

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Představenstvo energetického gigantu ČEZ dnes potvrdilo, že generální ředitel podniku Daniel Beneš setrvá v čele orgánu i další čtyři roky. Beneš ve funkcích ředitele a šéfa představenstva energetického gigantu v září 2011 vystřídal Martina Romana.

„Dozorčí rada již v roce 2011 v zájmu zachování kontinuity zvolila Beneše členem představenstva na nové čtyřleté funkční období s účinností od 17. prosince 2013,“ uvedl mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Kříž zároveň doplnil, že představenstvo podniku dnes potvrdilo Beneše také na postu předsedy. Původní mandát v představenstvu Benešovi vypršel 16. prosince.

Daniel Beneš (43)
Beneš je absolventem strojní fakulty Vysoké školy báňské - Technické university v Ostravě. V ČEZ pracuje od roku 2004, kdy nastoupil do pozice šéfa úseku Nákup společnosti ČEZ. Od roku 2006 zastával pozici ředitele Divize Správa. Od června 2007 zastával funkci výkonného ředitele.

Jako šéf společnosti ČEZ Beneš mimo jiné ukončil spor s těžební skupinou Czech Coal, s níž podepsal smlouvu o dodávkách uhlí do elektrárny Počerady. Musel se potýkat s problémy společnosti v Bulharsku a Albánii.

ČEZ je největší tuzemská energetická firma. Loni hospodařila s čistým ziskem 40,2 miliardy korun, letos očekává jeho pokles na 37,5 miliardy korun. Většinovým vlastníkem je stát, který vlastní zhruba 70 procent akcií firmy.

Autor: ČTK, vag

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah