Designérka Applová navrhla plzeňskou pobočku České spořitelny | E15.cz

Designérka Applová navrhla plzeňskou pobočku České spořitelny

Česká spořitelna
Česká spořitelna
• 
ZDROJ: Jan Rasch, Euro E15

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Česká designérka Dominika Nell Applová, která například designovala prodejní místa Bank of America nebo kalifornského řetězce Starbucks, navrhla prostor experimentální pobočky České spořitelny v Plzni - Lochotíně, jenž se dnes poprvé otevírá veřejnosti.

Experimentální pobočka je rozdělena do dvou na sobě nezávislých prostorů: samoobslužné zóny a zóny pro servis a poradenství. Samoobslužná zóna je místo, kde je klientům k dispozici vkladový a výběrový bankomat, platbomat, či nový videokiosek, v němž mohou ve spolupráci s videobankéři samostatně vyřešit jednoduché operace. Samoobslužná zóna pobočky pak bude otevřená každý den nepřetržitě 24 hodin.

Dominika Nell Applové, která patří ke špičce současného designu i ve světě, také spolupracovala na návrhu vozítka NASA pro misi na Marsu, pro značku Siemens navrhla extravagantní mobilní telefony a podílela se na designu výrobků firmy Apple.

„Hlavní změna nespočívá v experimentální pobočce v jejím novém vzhledu, ale především v novém způsobu interakce s klienty. Je to pro nás “laboratoř”, kde budeme testovat, jak klienti reagují na naše další a další nové nápady, a úspěšně otestované aktivity se budeme snažit dále rozšiřovat do pobočkové sítě,“ říká Jiří Škorvaga, člen představenstva spořitelny zodpovědný za retailové bankovnictví.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah