V listopadu rostl díky mobilům opět zájem o prohlížení webů | e15.cz

V listopadu rostl díky mobilům opět zájem o prohlížení webů

Chytrá mobilní zařízení (ilustrační foto)
Chytrá mobilní zařízení (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: E15

rap

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Počet českých uživatelů, kteří navštěvovali z mobilních zařízení mobilní weby zapojené do výzkumu NetMonitor, přesáhl v listopadu 2,2 milionu RU, což znamená nárůst o 6,5 % oproti říjnu. Z klasických PC navštívilo webové stránky měřené výzkumem 6,6 milionu uživatelů z ČR. Streamovaný obsah sledovalo rekordních 3,5 milionu uživatelů.

Velikost české online populace dosáhla v listopadu počtu 6,8 milionu uživatelů. Čeští internetoví uživatelé navštěvovali webové stránky zapojené do NetMonitoru častěji v pracovních dnech než o víkendech: v sobotu a neděli měly weby měřené výzkumem téměř o milion návštěvníků méně (2,85 milionu). Čeští internetoví uživatelé provedli na webech zapojených do výzkumu téměř 8,5 miliardy zobrazení stránek a strávili na nich v průměru jednu hodinu a čtyřicet minut denně.

Kategorií, která zaznamenala v listopadu největší nárůst počtu uživatelů, byla Ekonomika, finance a právo. Počet jejích návštěvníků se meziměsíčně zvýšil o více než 12 %, což mohlo být způsobeno zájmem uživatelů o změny v měnové politice ČR a jejich vlivu na situaci občanů. Rostla také návštěvnost webů v kategoriích Auto-moto, Zábava a hry či E-commerce (5-7 %).

Počet uživatelů, navštěvujících zapojené mobilní webové stránky překročil v listopadu 2,2 milionu a počet mobilních zobrazení stránek dosáhl 7,47 milionu, což je o téměř milion více než v říjnu. Streamovaný obsah sledovalo v listopadu rekordních 3,5 milionu uživatelů, kteří provedli více než 127 milionu zahájených přehrání.

Autor: rap

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Nejčtenější

Newslettery